start newsy o zespole skład galeria teksty media koncerty kontakt

Pierwotny projekt muzyczny A.S.O. (Anioł Sądu Ostatecznego) powstał w Świebodzinie na początku lat osiemdziesiątych. Od początku po dziś dzień uczestniczą w nim Robert (gitara) i Maciek (klawisz). Założyli go w trójkę z Mirkiem, pseud. "Bas". Pierwszy „historyczny” skład to: Maciek - śpiew, perkusja, fortepian; Robert - gitara, śpiew, perkusja; Mirek - gitara basowa. Był to wtedy zespół długowłosy, progresywny i poszukujący. Dość szybko zyskał uznanie w województwie zielonogórskim.

Po trzech latach trio stało się kwartetem. W zespole pojawił się Jarek "Grytas", bardzo sprawny, "matematyczny" perkusista z Zielonej Góry, dzięki czemu Maciek mógł całkowicie poświęcić się instrumentom klawiszowym. Wpłynęło to bardzo pozytywnie na możliwości brzmieniowe i interpretacyjne. Zespół zagrał wiele koncertów i z sukcesami wziął udział w kilku przeglądach. Niestety, z różnych względów po kilku latach od powstania grupa zawiesiła działalność.

W połowie lat dziewięćdziesiątych Maciek z Robertem postanowili wskrzesić zespół. Od tego momentu po dziś dzień jest to działalność w kwintecie z żeńskim głosem.

Pierwszą wokalistką w zespole była Karolina, wówczas jeszcze nastolatka bardzo dynamiczna i rockowa. Niestety po odejściu z zespołu zrezygnowała ze śpiewania w ogóle. Przez kilka następnych miesięcy trwały bezskuteczne przesłuchania pretendentów do jej pozycji. Koniec końców udało się zwerbować Ankę Volantzky, głos thrash-metalowego Monastery. Do dziś jest ona w kapeli frontem, głównym wokalem oraz tekściarzem.

Basistów było wielu, każdy inny i godny polecenia - Grzegorz "Szafa", Michał, Damian "Kacper" i wreszcie Piotr "Piter" (LemOn, Best Before). Aktualnie na basie gra Krzysztof "Tapczan" współpracujący na stałe z zielonogórskimi składami około-rockowymi Mamy Prąd oraz Fabula Rasa. Był również odpowiedzialny za bas w zielonogórskim SARS oraz nowosolskim Black & Blues.

Przez bardzo długi czas perkusistą nowego A.S.O. był zainspirowany twórczością Dream Theater Wojtek "Dżejms", pierwszy jajcarz zespołu. Niestety zmuszony sytuacją życiową wyjechał na stałe z kraju. Przez kilka sezonów Wojtka z powodzeniem zastępował Marcin "Ilow". Jednak i ten romans nie mógł trwać wiecznie. Kolejny w kolejce był Jacek, grający w mocnym rockowym stylu, współpracujący m.in. z Krzysztofem Kiljańskim czy ostatnio Jarym Jaryczewskim. Po dwóch udanych sezonach Jacek ustąpił miejsca aktualnemu perkusiście i w ten oto sposób garowym został Witek „Pelu”. W muzycznym CV m.in. współpraca z zielonogórskim death metalowym Supreme Lord oraz blusowym Instant Blues.

Dzisiejszy, aktualny skład kapeli to: Anka (śpiew), Robert (gitara+chórki), Maciek (instr.klawiszowe+chórki), Krzyś (bas+chórki), Witek (perkusja).

W każdym wcieleniu muzyka zespołu była połączeniem różnych odmian rocka, bo każdy z muzyków preferował i słuchał czegoś innego, choć oczywiście było wiele punktów wspólnych. Tak jest do dziś, gdyż i zespół jako całość, i każdy z jego członków z osobna "programowo" nie zamykają się. Swoją muzykę nazywają "wide rock" (z ang. "szeroki rock"). A co jest w tej muzyce, sami musicie posłuchać...

Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami na stronie i bardzo serdecznie zapraszamy na nasze koncerty na żywo, a jeśli ktoś nie lubi wychodzić z domu i robi zakupy wyłącznie przez Internet, proponujemy zapoznanie się z naszą twórczością poprzez zakup płyty CD lub DVD (poprzez kontakt e-mail).